Možností je hodně,
pro Vás jen pár

Každé rodinné finance jsou jedinečné, Vy samotní jste jedineční, a naším úkolem je pro Vás najít to správné řešení!

Jaké jsou na trhu možnosti

Možnosti jsou pro každého „klienta“ různé. Nejen samotnou úvěrovou schopností rodiny, ale jsou neustále ovlivňovány i cizími vlivy. A tyto vlivy nám „úvěrářům“ zasahují do výsledku a vznikají různé kombinace a možnosti financování.

Tyto možnosti ovlivňují metodiky bankovních ústavů, daňové zákony, stavební zákony.

Dále do schopností bank půjčovat peníze je zapotřebí politická stabilita, ekonomická stabilita nejen v ČR ale i v Evropě a celém světě. A toto prostředí ovlivňuje výslednou odhadní cenu nemovitostí a úrokové míry.

Účelové hypoteční úvěry

Dnes nejčastěji využívané úvěry na vyšší částky jsou hypoteční úvěry, tedy účelové úvěry se zástavou nemovitosti. Tyto používáme pro různé účely: koupě bytu, rodinného domu, rekonstrukce, majetkové vypořádání, koupě družstevního podílu a jejich vzájemná kombinace koupě a rekonstrukce. Možností je opravdu hodně.

Americká hypotéka

Další možností jsou Americké hypotéky, kde již vlastníte nemovitost a potřebujete koupit např. chovné koně, přívěs k jejich dopravě, drahé auto, nákladní automobil apod. Jsou to hotovostní úvěry do 3.000.000 Kč s ručením vlastní nemovitostí nebo blízké rodiny.

Úvěry ze stavebního spoření

Prostřednictvím účelových úvěrů na menší částky od 100.000 Kč do 400.000 Kč bez zástavy nemovitostí (možnosti i do 800.000 Kč) pomocí překlenovacích úvěrů a nejlépe anuitně spláceného ze stavebního spoření.

Neúčelové spotřebitelské úvěry

Nejčastěji spotřebitelské úvěry s různými sazbami bank podle „bonity“ žadatelů. Nejvyšší sazby vycházejí na 9,9%p.a. (roční sazby), nižší sazby jsou pro žadatele s dobrou úvěrovou historií a dá se vyjednat sazba 6,9% p.a. Např. na koupi auta, zaplacení rezervačního poplatku realitní kanceláři apod.

Investiční úvěry

Jsou samostatnou položkou – velmi složitou – a slouží k získání nemovitosti za účelem jejího dalšího pronajímaní s využitím Výnosové metody – zisku z pronájmu.

Úvěry pro právnické osoby

Ty slouží pro jejich vlastní podnikání Jsou složité k získání a je možné je rozdělit do dvou kategorii. Pro začínající podnikatele s limitem do 650.000 Kč bez zástavy nemovitosti, s ručením Bianco směnky jednatele společnosti, kde nové s.r.o. nemá dvouletou historii v DP.

A pro firmy s historií a existencí více než dvou DP – provozní úvěry, investiční úvěry i dlouhodobé úvěry se zástavou nemovitostí.

Úvěry pro SVJ a družstva

SVJ nebo-li společenství vlastníků jednotek, nebo družstva za účelem financování oprav činžovních a panelových domů, nebo jejich refinancování. Jsou to úvěry bez zástavy nemovitostí. Ručí se fondem oprav a vše záleží na výši příspěvku a pravidelnosti platby do fondu oprav, záměru, s možností až 25 ti let splácení. Kde nabízíme součinnost při jednání s výborem, ale i přítomnost na schůzi SVJ a vysvětlení parametrů a možností všem spolumajitelům domu.

A pro firmy s historií a existencí více než dvou DP – provozní úvěry, investiční úvěry i dlouhodobé úvěry se zástavou nemovitostí.